Premier League’i väljavõtted: Liverpool hoiab Fulhamit, ameeriklased säravad Leedsi eest, Tottenham domineerib

Pärast seda, kui Arsenal naasis reedel kõrgliigasse 2:0 võiduga Crystali üle, oli liiga esimesel täispäeval laupäeval kõike seda, mida võiks tahta. See algas ärritunult, jätkus ameeriklaste laineid löömisega, kaitsja lõi absoluutse peavärava ning lõppes, võib-olla mida vähem räägitakse sellest, kuidas see lõppes, seda parem, kuna Everton ja Chelsea mängisid kibedalt. Thomas Tucheli meeskonna 1:0 võit. Läheme mõne takeaway juurde.

Liverpool vajab Nunezi punkti päästmiseks

Premier League algas laupäeval tüüpilises stiilis Fulhami ja Liverpooli 2:2 viigiga Craven Cottage’is. Nunez alustas oma täielikku debüüti, registreerides Mohamed Salah’ga värava ja resultatiivse söödu mõlemas otsas, kuid Virgil van Dijki viga läks kalliks maksma.

Jürgen Kloppi mehed võtsid hoo sisse ja äsja edutatud võõrustajad asusid Aleksandar Mitrovici pealöögiga juhtima. Teise poolaja alguses Liverpooli jaoks tehtud topeltvahetus nägi ette, et Darwin Nunez tegi oma debüüdi ja uruguailane ei vajanud punaste taseme saavutamiseks kaua. Võrdsus kestis veidi alla 10 minuti, kui Mitrovic kahekordistas penaltist saadud tulemuse ja jättis külalised kaotusseisu. Mitrovic kaotab palli, kuid pärast VAR-i ülevaatust määratakse ja kinnitatakse penalti.

Nunez tuli appi, kui alles oli jäänud üheksa minutit, kui ta saavutas Mo Salah’ taseme ning säilitas oma uskumatu avapäeva punktirekordi kõigis kuues Liverpooliga peetud kohtumises. Lõppkokkuvõttes teenisid Kloppi mehed, kui Fulham neid mitmel korral võitis, samal ajal kui Marco Silva Cottagers võtab oma meeleolukast väljapanekust südamest. Kuna suurem osa nende uutest lepingutest oli algusest peale pingil, oli see hooaja alustamiseks hea tulemus ja päris ehituskivi edaspidiseks.

Pärast ootamatut tulemust võiks Jürgen Klopp seda teha tulevikus tuleb teha mõningaid kohandusi.

Chelsea päästis Abdoulaye Doucouré

Abdoulaye Doucouré kohmakas penalti kaotas kohtumise vahe, sest Chelsea alistas avapäeval Evertoni 1:0. Frank Lampardi meeskond oli hästi rivis ja hoolimata ründajatest hoidis nad Chelseaga sammu, kuna Blues nägi vaeva oma hooaja käimasaamise nimel. Everton sai alles 18. minutil järjekordse vigastuslöögi, kui Ben Godfrey pärast pikka viivitust kanderaamil lahkus. Arvestades, et tema jalg oli immobiliseeritud, ei näinud see hea välja. Lõpuks asendati ta Mason Holgate’iga.

Sealt edasi oli mõlemal meeskonnal puudu tõeline number üheksa, kuid rünnakut juhtis Anthony Gordoniga paremini hakkama saanud Everton. Everton lõi kontrale võimalusi, kuid lõpupalli polnud. Ben Chilwell lõi vahetult enne poolaega penalti, kui Doucouré pani kasti kukkudes mõlemad käed särgile selga. Jorginho oli löömatu, kui ta realiseeris penalti, viies Chelsea juhtima.

Teine poolaeg kulges samamoodi nagu esimene, kuid Everton on selle üle õnnelikum meeskond. Amadou Onana oli rahva hulgas ja jälgis, kuidas ta oli Evertoni keskväljal varem pärast seda, kui nad Lille’iga kokkuleppele jõudsid, kuid Chelsea jaoks on isegi Armando Brojaga väljakul puudu korralik üheksa. Raheem Sterling täidab rolli, kuid on äärelt parem, vaatamata tugevale töökiirusele kastis.

Tal oli särav Kalidou Koulibaly, kes tegi laupäeval debüüdi, kuid suurem osa meeskonnast ei hiilganud nendega. Nathan Patterson lõi ka Dele Allile hea võimaluse, kui ta sisse tuli, kuid Dele ei teadnud, mida palliga kastis peale hakata, kuna ta oma võimaluse raiskas. Ligi 110 minutit kestnud mängus oli mõlema poole jaoks palju tööd teha, kuna igal poolajal tekkisid erinevad seisakud.

Aston Villa on mures Bournemouthi vastu veeremise pärast

Bournemouth noppis Premier League’i avapäeval ebatõenäolised kolm punkti, kui võideti Vitality staadionil vaese Aston Villa meeskonna üle 2:0. Cherries läks juhtima juba kolme minuti pärast, kui Jefferson Lerma tulistas pärast Marcus Tavernieri nurgalöögi peaga väravasse Lloyd Kelly väravat, samal ajal kui Lucas Digne oli Villa väravas.

Bournemouth oleks võinud vaheajal olla kahe väravaga, kui Kieffer Moore oleks seostanud Adam Smithi madala tsenderduse pärast Dominic Solanke mängimist. Lõpuks sai kell kaks, kui Walesi koondislane lõi Kelly tsenderduse koju 10 minutiga, et Scott Parker sai uuele kampaaniale ideaalse alguse ja Steven Gerrardile õudusunenägu.

Villal oli vähe võistlusi ja harva ähvardati Danny Ingsi, John McGinni ja Boubacar Kamara lähedal ilma võõrsil ähvardamata. Kui Aston Villa tabas 15 pealelööki ja kaks kolmandikku pallivaldamisest, õnnestus neil lüüa vaid 0,66 oodatavat väravat. Pole hea kõikjal. Järgmiseks on Bournemouthi ees tiitlikaitsja Manchester City, Villal on aga paremate ootustega kodus Everton pärast muljetavaldavat suvist üleminekuakent.

Newcastle lõi päeva värava Nottingham Foresti vastu

Tänu Dean Hendersoni tugevale esitusele ei saanud matš täiesti käest ära minna, kuid Ryan Yates jäi vahele, kuna Steve Cooperi meeskonnal oli raskusi keskväljal kohaloleku säilitamisega. Tricky Trees sai hakkama vaid viie löögiga ja oli ainus edutatud pool, kes ei kogunud laupäeval ühtegi punkti. Brennan Johnson oli isoleeritud vaid 20 korda palliga käsitsedes, kui Newcastle veeres. Magpies sooritas 20 pealelööki, mille väravad lõid Callum Wilson ja Fabian Schar ning Schar oli suurepärane.

Leeds on USMNT staaride selja taha naasmas

Ameeriklased asusid Leedsi eest juhtima, kui nad pärast varajast vastuvõttu Wolverhamptonis naasisid, ja võitsid 2:1. Brenden Aaronson ei pruugi värava eest ametlikult tunnustust saada, kuid see ei takista seda väitmast kui Jesse Marschi meeskond alustas hooaega õigesti.